DGH207Q2R7
DGH207Q2R7 CDE / Illinois Capacitor
DGH.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 200F 2.7V 30%/-10% Snap-In
auf Bestellung 42 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DGH207Q2R7 CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP 200F -10%, +30% 2.7V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 200 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DGH207Q2R7 DGH207Q2R7 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DGH.pdf Description: CAP 200F -10%, +30% 2.7V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 200 F
Voltage - Rated: 2.7 V