DGH305Q2R7
DGH305Q2R7 Knowles / Illinois Capacitor
DGH.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 3F 2.7V 30%/-10% Radial
auf Bestellung 3515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DGH305Q2R7 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAPACITOR 3F -10%, +30% 2.7V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 3 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DGH305Q2R7 DGH305Q2R7 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor DGH.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 3F 2.7V 30%/-10% Radial
auf Bestellung 3751 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DGH305Q2R7 DGH305Q2R7 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DGH.pdf Description: CAPACITOR 3F -10%, +30% 2.7V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 3 F
Voltage - Rated: 2.7 V