DGH306Q2R7
DGH306Q2R7 Cornell Dubilier - CDE
DGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 30F 2.7V 16*30
auf Bestellung 783 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DGH306Q2R7 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAPACITOR 30F -10%, +30% 2.7V TH, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 30 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DGH306Q2R7 DGH306Q2R7 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DGH.pdf Description: CAPACITOR 30F -10%, +30% 2.7V TH
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 30 F
Voltage - Rated: 2.7 V
auf Bestellung 1461 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DGH306Q2R7 DGH306Q2R7 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DGH.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 30F 2.7V 16*30
auf Bestellung 772 Stücke:
DGH306Q2R7 Hersteller : Knowles Corporation DGH.pdf Category: Supercapacitors
Description: Supercapacitor; THT; 30F; 2.7VDC; -10÷30%; 30x16mm; Pitch: 7.49mm
Mounting: THT
Leakage current: 0.1mA
Type of capacitor: supercapacitor
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: -10...30%
Capacitance: 30F
ESR value: 22mΩ
Diameter: 16mm
Body dimensions: 30x16mm
Operating voltage: 2.7V DC
Terminal pitch: 7.49mm