Produkte > PANASONIC > DK1A-24V-F
DK1A-24V-F
DK1A-24V-F Panasonic
260_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 10(DC)/10(AC)A SPST-NO(20x12.5x10)mm THT
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DK1A-24V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 2500VA, 1250W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DK1A-24V-F DK1A-24V-F Hersteller : Panasonic 260_fileversion.pdf Power Relay 24VDC 10(DC)/10(AC)A SPST-NO(20x12.5x10)mm THT
auf Bestellung 606 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
auf Bestellung 606 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
auf Bestellung 1880 Stücke:
auf Bestellung 1880 Stücke:
DK1A-24V-F DK1A-24V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_dk.pdf General Purpose Relays 10A 24VDC SPST-NO SEALED
auf Bestellung 921 Stücke:
DK1A-24V-F DK1A-24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_dk.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 8 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 2500VA, 1250W
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
DK1A-24V-F DK1A-24V-F Hersteller : PANASONIC mech_eng_dk.pdf Description: PANASONIC - DK1A-24V-F - Universelles Leistungsrelais, Baureihe DK, monostabil, SPST-NO, 24V DC, 10A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DK Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V