Produkte > PANASONIC > DK1A1B-12V
DK1A1B-12V
DK1A1B-12V Panasonic
260fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 8(DC)/8(AC)A SPST-NO/SPST-NC(20x15x10)mm THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DK1A1B-12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2000VA, 1000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Dk1a1b-12V Dk1a1b-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_dk.pdf General Purpose Relays 8A 12VDC DPST-NO/NC
auf Bestellung 1005 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Dk1a1b-12V Dk1a1b-12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_dk.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2000VA, 1000W
auf Bestellung 418 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DK1A1B-12V DK1A1B-12V Hersteller : PANASONIC mech_eng_dk.pdf Description: PANASONIC - DK1A1B-12V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe DK, monostabil, SPST-NO, SPST-NC, 12V DC
tariffCode: 85364110
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 820 Stücke:
DK1A1B-12V DK1A1B-12V Hersteller : Panasonic 260fileversion.pdf Power Relay 12VDC 8(DC)/8(AC)A SPST-NO/SPST-NC(20x15x10)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar