DK1a1b-24v
DK1a1b-24v Panasonic Industrial Devices
mech_eng_dk.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 8A 24VDC DPST-NO/NC
auf Bestellung 998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DK1a1b-24v Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2000VA, 1000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DK1A1B-24V DK1A1B-24V Hersteller : Panasonic 260fileversion.pdf Power Relay 24VDC 8(DC)/8(AC)A SPST-NO/SPST-NC(20x15x10)mm THT
auf Bestellung 994 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
auf Bestellung 1220 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 1220 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
DK1a1b-24v DK1a1b-24v Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_dk.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2000VA, 1000W
Mindestbestellmenge: 2
DK1A1B-24V DK1A1B-24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_dk.pdf?f_cd=300062 Description: PANASONIC - DK1A1B-24V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe DK, monostabil, SPST-NO, SPST-NC, 24V DC, 8A
tariffCode: 85364190
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 250VAC