DKF103N5
DKF103N5 Amphenol Advanced Sensors
AAS_920_320E_Thermometrics_NTC_Diode_082317_web_pd-850343.pdf
Hersteller: Amphenol Advanced Sensors
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors Glass Encapsulated 10K Ohm +/- 5% 25C
auf Bestellung 1298 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DKF103N5 Amphenol Advanced Sensors
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3960K DO35, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 250°C, B25/85: 3960K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±5%, Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm).
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 250°C
B25/85: 3960K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±5%
Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm)