DKF203B5 Amphenol Thermometrics
AAS-920-320E-Thermometrics-NTC-Diode-082317-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 20KOHM 3960K DO35
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 250°C
B25/85: 3960K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 20k
Resistance Tolerance: ±5%
Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DKF203B5 Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 20KOHM 3960K DO35, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 250°C, B25/85: 3960K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 20k, Resistance Tolerance: ±5%, Length - Lead Wire: 1.06" (27.00mm).
Weitere Produktangebote DKF203B5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DKF203B5 DKF203B5 Hersteller : Amphenol Advanced Sensors AAS_920_320E_Thermometrics_NTC_Diode_082317_web_pd-850343.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors Glass Encapsulated 20K Ohm +/- 5% 25C