Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > DM355SDZCEA216
DM355SDZCEA216
DM355SDZCEA216 Texas Instruments
TMS320DM355.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC DIGITAL MEDIA SOC 337-NFBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 337-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Interface: ASP, I²C, SPI, UART, USB
Type: Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TC)
Non-Volatile Memory: ROM (8kB)
On-Chip RAM: 56kB
Voltage - I/O: 1.8V, 3.3V
Voltage - Core: 1.30V
Clock Rate: 216MHz
Supplier Device Package: 337-BGA (13x13)
Part Status: Active
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DM355SDZCEA216 Texas Instruments
Description: IC DIGITAL MEDIA SOC 337-NFBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 337-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Interface: ASP, I²C, SPI, UART, USB, Type: Digital Media System-on-Chip (DMSoC), Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TC), Non-Volatile Memory: ROM (8kB), On-Chip RAM: 56kB, Voltage - I/O: 1.8V, 3.3V, Voltage - Core: 1.30V, Clock Rate: 216MHz, Supplier Device Package: 337-BGA (13x13), Part Status: Active.