DME2P47K-F
DME2P47K-F Cornell Dubilier - CDE
DME.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors DME 250V 0.47uF
auf Bestellung 974 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DME2P47K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DME2P47K-F DME2P47K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) DME.pdf Film Capacitors DME 250V 0.47uF
auf Bestellung 935 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DME2P47K-F DME2P47K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DME.pdf Film Capacitors DME 250V 0.47uF
auf Bestellung 567 Stücke:
DME2P47K-F DME2P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DME.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
auf Bestellung 4263 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
DME2P47K-F DME2P47K-F Hersteller : CORNELL DUBILIER 1747035.pdf Description: CORNELL DUBILIER - DME2P47K-F - CAPACITOR POLYESTER FILM 0.47UF, 250V, 1