Produkte > SUNON > DP203A2123LSL.GN
DP203A2123LSL.GN
DP203A2123LSL.GN SUNON
Sunon AC Axial Fan & Blower.pdf dp203a2123lslgn(a12003720g-00)0.pdf
Hersteller: SUNON
Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; 120x120x38mm; 119m3/h(±10%); 36dBA; slide
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: 120x120x38mm
Power consumption: 11W
Current rating: 60mA
Fan efficiency: 119m3/h (±10%)
Noise level: 36dBA
Kind of Bearing: slide
Rotational rate/speed: 2000rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Frequency: 50Hz
Min. insulation resistance: 500MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: aluminium
Leads: leads x2
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Static pressure: 2.03mm H2O
Wire size: 24AWG
auf Bestellung 196 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DP203A2123LSL.GN SUNON
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230VAC; 120x120x38mm; 119m3/h(±10%); 36dBA; slide, Type of fan: AC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: 120x120x38mm, Power consumption: 11W, Current rating: 60mA, Fan efficiency: 119m3/h (±10%), Noise level: 36dBA, Kind of Bearing: slide, Rotational rate/speed: 2000rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Frequency: 50Hz, Min. insulation resistance: 500MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: aluminium, Leads: leads x2, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Static pressure: 2.03mm H2O, Wire size: 24AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DP203A-2123LSL.GN DP203A-2123LSL.GN Hersteller : Sunon (A12003720G-00)-3.pdf AC Fans Axial Fan, 120x120x38mm, 220-240VAC, 70/63CFM, 0.08/0.07"H2O, Sleeve, Wire
auf Bestellung 97 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Power (Watts): 10.00W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 220 ~ 240VAC
Size / Dimension: Square - 119mm L x 119mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 1800 RPM
Air Flow: 63.0 CFM (1.76m³/min)
Width: 38.50mm
Weight: 1.2 lbs (550 g)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 32.0dB(A)
Static Pressure: 0.070 in H2O (17.4 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 143 Stücke:
DP203A/2123LSL.GN DP203A/2123LSL.GN Hersteller : MULTICOMP Description: MULTICOMP - DP203A/2123LSL.GN - AC-Axiallüfter, 230V, Quadratisch, 119 mm, 38 mm, Gleitlager, 76 cu.ft/min
tariffCode: 84145925
Stromanschluss: 2 Anschlussdrähte
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Art des Lagers: Gleitlager
Nennleistung: -
isCanonical: Y
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
Luftstrom - m3/min: 2.15m³/min
Nennstrom: 80mA
AC-Nennspannung: 230V
Außentiefe: 38mm
Geräuschentwicklung: 38dBA
euEccn: NLR
Luftstrom - CFM: 76cu.ft/min
Lüfterrahmen: Quadratisch
Produktpalette: Slimline
productTraceability: No
Rahmengröße: 119mm
Nenndrehzahl: 2000rpm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
auf Bestellung 103 Stücke:
DP203A-2123LSL.GN Hersteller : Sunon (A12003720G-00)-3.pdf AC Fan Axial Sleeve Bearing 220V to 240V 70CFM/63CFM 36dB/32dB 119 X 119 X 38.5mm Low Speed
auf Bestellung 68 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6