DPFF2S15J-F
DPFF2S15J-F Cornell Dubilier Knowles
DPFF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.374" (9.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 155V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.370" (9.40mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.752" L x 0.370" W (19.10mm x 9.40mm)
auf Bestellung 1575 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPFF2S15J-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.374" (9.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 155V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.370" (9.40mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.752" L x 0.370" W (19.10mm x 9.40mm).
Weitere Produktangebote DPFF2S15J-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DPFF2S15J-F DPFF2S15J-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DPFF-5692.pdf Film Capacitors 0.015uF 200Volts