DPP6D47K-F
DPP6D47K-F Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0010168887_1-2540127.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 600Vdc 0.0047uF
auf Bestellung 1964 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPP6D47K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 4700PF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.768" L x 0.315" W (19.50mm x 8.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DPP6D47K-F DPP6D47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DPP.pdf Description: CAP FILM 4700PF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.768" L x 0.315" W (19.50mm x 8.00mm)