DPPM20D47K-F
DPPM20D47K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
DPPM-3081850.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors DPPM 2KV 0.0047uF
auf Bestellung 843 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DPPM20D47K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.043" (26.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.394" W (31.00mm x 10.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DPPM20D47K-F DPPM20D47K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DPPM.pdf Film Capacitors DPPM 2KV 0.0047uF
auf Bestellung 993 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DPPM20D47K-F DPPM20D47K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DPPM.pdf Film Capacitors DPPM 2KV 0.0047uF
auf Bestellung 678 Stücke:
DPPM20D47K-F DPPM20D47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DPPM.pdf Description: CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.043" (26.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.394" W (31.00mm x 10.00mm)