Produkte > APEM INC. > DPS10400AKLS2
DPS10400AKLS2 APEM Inc.
DPS10_PUSHWHEEL_11_18.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH THUMBWHEEL SPDT 0.1A 40V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Output Code: SPDT
Read Out: +/-
Contact Rating @ Voltage: 0.1A @ 40VAC/DC
Actuator Type: Pushwheel
Contact Material: Copper Alloy
End Caps: Sold Separately
Section Width: 0.394" (10.00mm)
Number of Sections: 1
Display Characters - Height: 0.276" (7.01mm)