Produkte > APEM INC. > DPS8400AKLS2
DPS8400AKLS2 APEM Inc.
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH THUMBWHEEL SPDT 0.1A 40V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Panel Mount, Screw
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Read Out: +/-
Contact Rating @ Voltage: 0.1A @ 40VAC/DC
Actuator Type: Pushwheel
Contact Material: Copper Alloy
Display Characters - Height: 0.134" (3.40mm)
End Caps: Sold Separately
Section Width: 0.315" (8.00mm)