Produkte > COILTRONICS / EATON > DR1030-100-R
DR1030-100-R
DR1030-100-R Coiltronics / Eaton
eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet-1608606.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 10uH 3.18A 40mOhms
auf Bestellung 1519 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1030-100-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 10UH 2.8A 48 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 48mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.18A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 2.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1030-100-R DR1030-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr1030_shielded_power_inductors_data_sheet-1608606.pdf Power Inductors - SMD 10uH 3.18A 40mOhms
auf Bestellung 1051 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DR1030-100-R DR1030-100-R Hersteller : Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 10.4uH 30% 100KHz Ferrite 2.8A 0.048Ohm DCR T/R
auf Bestellung 440 Stücke:
Mindestbestellmenge: 440
auf Bestellung 2 Stücke:
DR1030-100-R DR1030-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 2.8A 48 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 48mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.18A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
auf Bestellung 14 Stücke:
auf Bestellung 367 Stücke:
DR1030-100-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008372472-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - DR1030-100-R - 10 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUN
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A