DR1030-101-R
DR1030-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 860MA 450MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 450mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.05A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 860 mA
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1030-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 860MA 450MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 450mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.05A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 860 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 100uH; Ioper: 860mA; R: 375mΩ; ±30%; Isat: 1.05A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 0.1mH
Operating current: 860mA
Resistance: 0.375Ω
Tolerance: ±30%
Body dimensions: 10.3x10.5x3mm
Saturation current: 1.05A
Operating temperature: -40...125°C
auf Bestellung 73 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
DR1030-101-R DR1030-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 100uH 1.05A 375mOhms
auf Bestellung 1772 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DR1030-101-R DR1030-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 860MA 450MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 860 mA
Mindestbestellmenge: 11
DR1030-101-R DR1030-101-R Hersteller : Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 100uH 30% 100KHz Ferrite 0.86A 0.45Ohm DCR T/R
Mindestbestellmenge: 71
auf Bestellung 66 Stücke:
DR1030-101-R DR1030-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet-1608606.pdf Fixed Inductors 100uH 1.05A 375mOhms
auf Bestellung 973 Stücke:
auf Bestellung 66 Stücke: