Produkte > EATON ELECTRONICS > DR1030-150-R
DR1030-150-R
DR1030-150-R Eaton Electronics
eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 15uH 2.66A 57mOhms
auf Bestellung 975 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1030-150-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 15UH 2.3A 68.8MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 68.8mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.66A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1030-150-R DR1030-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 2.3A 68.8MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 68.8mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.66A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
auf Bestellung 1034 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
DR1030-150-R DR1030-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet-1608606.pdf Power Inductors - SMD 15uH 2.66A 57mOhms
auf Bestellung 464 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1030-150-R DR1030-150-R Hersteller : Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 14.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.3A 0.0688Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 1000
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A