DR1030-5R2-R
DR1030-5R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.2UH 3.7A 27.5 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 27.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.75A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.2 µH
Current Rating (Amps): 3.7 A
auf Bestellung 1295 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1030-5R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.2UH 3.7A 27.5 MOHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 27.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.75A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 5.2 µH, Current Rating (Amps): 3.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1030-5R2-R DR1030-5R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet-1608606.pdf Power Inductors - SMD 5.2uH 4.75A 23mOhms
auf Bestellung 870 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DR1030-5R2-R DR1030-5R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr1030_shielded_power_inductors_data_sheet-1608606.pdf Power Inductors - SMD 5.2uH 4.75A 23mOhms
auf Bestellung 870 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1030-5R2-R DR1030-5R2-R Hersteller : Eaton eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 5.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 0.0275Ohm DCR T/R
auf Bestellung 58 Stücke:
auf Bestellung 58 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
DR1030-5R2-R DR1030-5R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1030-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 5.2UH 3.7A 27.5 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 5.2 µH
Current Rating (Amps): 3.7 A