DR1040-100-R
DR1040-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 35mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A
auf Bestellung 2890 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 35mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 3.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-100-R DR1040-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 10uH 4.4A 26mOhms
auf Bestellung 821 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DR1040-100-R DR1040-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A
auf Bestellung 3046 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
DR1040-100-R DR1040-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr1040_shielded_power_inductors_data_sheet-1608440.pdf Power Inductors - SMD 10uH 4.4A 26mOhms
Mindestbestellmenge: 2
DR1040-100-R DR1040-100-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 9.6uH 30% 100KHz Ferrite 3.8A 0.035Ohm DCR T/R
auf Bestellung 796 Stücke:
Mindestbestellmenge: 796
auf Bestellung 150 Stücke:
auf Bestellung 150 Stücke: