DR1040-101-R
DR1040-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 1.25A 304MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 304mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.35A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.25 A
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 1.25A 304MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 304mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.35A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 1.25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-101-R DR1040-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 100uH 1.35A 225mOhms
auf Bestellung 259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DR1040-101-R DR1040-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 1.25A 304MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.25 A
auf Bestellung 3247 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
DR1040-101-R DR1040-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr1040_shielded_power_inductors_data_sheet-1608440.pdf Power Inductors - SMD 100uH 1.35A 225mOhms
auf Bestellung 884 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1040-101-R DR1040-101-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 101uH 30% 100KHz Ferrite 1.25A 0.304Ohm DCR T/R
auf Bestellung 830 Stücke:
Mindestbestellmenge: 830
auf Bestellung 205 Stücke:
auf Bestellung 205 Stücke:
DR1040-101-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008372487-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - DR1040-101-R - 100 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOU
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
DR1040-101-R Hersteller : Coiltronics DR1040-101-R.PDF Дросель SMD (L=100µH +/-30%, , 10.50mm x, L = 100 мкГн, Idc, А = 1,35, Точн, % = 30, Rdc, мОм = 304, Тексп, °С = -40...+125, Екранування = Так, Тип осердя = Феритове,... Група товару: Індуктивності Корпус: 10.50 x 10.30 x 4.00 Од. вим: шт