Produkte > BUSSMANN / EATON > DR1040-151-R
DR1040-151-R
DR1040-151-R Bussmann / Eaton
eaton_dr1040_shielded_power_inductors_data_sheet-1608440.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 150uH 1.15A 356mOhms
auf Bestellung 2792 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-151-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 150UH 850MA 430 MOHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 430mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.15A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 850 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-151-R DR1040-151-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr1040_shielded_power_inductors_data_sheet-1608440.pdf Power Inductors - SMD 150uH 1.15A 356mOhms
auf Bestellung 2770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DR1040-151-R DR1040-151-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 148uH 30% 100KHz Ferrite 0.85A 0.43Ohm DCR T/R
auf Bestellung 650 Stücke:
Mindestbestellmenge: 650
DR1040-151-R DR1040-151-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet-1608440.pdf Fixed Inductors 150uH 1.15A 356mOhms
DR1040-151-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008372487-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - DR1040-151-R - POWER INDUCTORS-SMD 150UH 1.15A 35
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
DR1040-151-R DR1040-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 850MA 430 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 430mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.15A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 850 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 850 mA