Produkte > EATON > DR1040-221-R
DR1040-221-R
DR1040-221-R Eaton
skupage.dr1040221r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 216uH 30% 100KHz Ferrite 0.7A 0.64Ohm DCR T/R
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-221-R Eaton
Description: FIXED IND 220UH 700MA 640MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 640mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 920mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 700 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-221-R DR1040-221-R Hersteller : Eaton skupage.dr1040221r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 216uH 30% 100KHz Ferrite 0.7A 0.64Ohm DCR T/R
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
DR1040-221-R DR1040-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr1040_shielded_power_inductors_data_sheet-1608440.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.92A 530mOhms
auf Bestellung 946 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1040-221-R DR1040-221-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.92A 530mOhms
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 380 Stücke:
Mindestbestellmenge: 380
auf Bestellung 22 Stücke:
DR1040-221-R Hersteller : Cooper Bussmann eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 216uH 30% 100KHz Ferrite 0.7A 0.64Ohm DCR T/R
auf Bestellung 22 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
DR1040-221-R DR1040-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 700MA 640MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 640mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 920mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 700 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 700 mA