DR1040-330-R
DR1040-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 93mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.45A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 93mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.45A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-330-R DR1040-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 1732 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
DR1040-330-R DR1040-330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 33uH 2.45A 69mOhms
Mindestbestellmenge: 3
DR1040-330-R DR1040-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr1040_shielded_power_inductors_data_sheet-1608440.pdf Power Inductors - SMD 33uH 2.45A 69mOhms
Mindestbestellmenge: 2
DR1040-330-R DR1040-330-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 32.6uH 30% 100KHz Ferrite 2.2A 0.093Ohm DCR T/R
auf Bestellung 750 Stücke:
Mindestbestellmenge: 750
auf Bestellung 16 Stücke:
auf Bestellung 16 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised