DR1040-331-R
DR1040-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 520MA 1.09OHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.09Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 700mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 520 mA
auf Bestellung 827 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 520MA 1.09OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.09Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 700mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 330 µH, Current Rating (Amps): 520 mA.
Weitere Produktangebote DR1040-331-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-331-R DR1040-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 330UH 520MA 1.09OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 520 mA
Produkt ist nicht verfügbar
DR1040-331-R DR1040-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM-4147_DR1040-475893.pdf Fixed Inductors 330uH 0.7A 810mOhms