Produkte > EATON > DR1040-3R8-R
DR1040-3R8-R
DR1040-3R8-R Eaton
dr1040-101-r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 0.013Ohm DCR T/R
auf Bestellung 679 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 380
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-3R8-R Eaton
Description: FIXED IND 3.8UH 5.5A 13 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 13mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 6.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 3.8 µH, Current Rating (Amps): 5.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-3R8-R DR1040-3R8-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 0.013Ohm DCR T/R
auf Bestellung 679 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 156
DR1040-3R8-R DR1040-3R8-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 3.6uH 6.4A 9.6mOhms
auf Bestellung 1122 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DR1040-3R8-R DR1040-3R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.8UH 5.5A 13 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 13mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 6.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.8 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A
auf Bestellung 1227 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 420 Stücke:
Mindestbestellmenge: 420
DR1040-3R8-R DR1040-3R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet-1608440.pdf Fixed Inductors 3.8uH 6.4A 9.6mOhms
auf Bestellung 145 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 3.8 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A