Produkte > EATON > DR1040-470-R
DR1040-470-R
DR1040-470-R Eaton
dr1040-101-r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 45.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.9A 0.128Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-470-R Eaton
Description: FIXED IND 47UH 1.9A 128 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 128mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-470-R DR1040-470-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 45.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.9A 0.128Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
DR1040-470-R DR1040-470-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 47uH 2.1A 95mOhms
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 840 Stücke:
Mindestbestellmenge: 75
auf Bestellung 840 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
DR1040-470-R DR1040-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47UH 1.9A 128 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 128mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
auf Bestellung 8 Stücke:
DR1040-470-R DR1040-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM-4147_DR1040-475893.pdf Fixed Inductors 47uH 2.1A 95mOhms
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A