Produkte > EATON > DR1040-5R2-R
DR1040-5R2-R
DR1040-5R2-R Eaton
dr1040-101-r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 5.2uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A 0.017Ohm DCR T/R
auf Bestellung 849 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 244
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-5R2-R Eaton
Description: FIXED IND 5.2UH 5.4A 17 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 17mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 5.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 5.2 µH, Current Rating (Amps): 5.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-5R2-R DR1040-5R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 5.2uH 5.5A 14mOhms
auf Bestellung 1377 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DR1040-5R2-R DR1040-5R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 5.2UH 5.4A 17 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 17mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 5.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.2 µH
Current Rating (Amps): 5.4 A
auf Bestellung 24 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
DR1040-5R2-R DR1040-5R2-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 5.2uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A 0.017Ohm DCR T/R
auf Bestellung 64 Stücke:
DR1040-5R2-R DR1040-5R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet-1608440.pdf Fixed Inductors 5.2uH 5.5A 14mOhms
auf Bestellung 62 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 2550 Stücke:
DR1040-5R2-R Hersteller : Coiltronics DR1040-5R2-R.pdf Дросель SMD, L = 5,2 мкГн, Idc, А = 5,4, Точн, % = 30, Rdc, мОм = 17, Тексп, °С = -40...+125, Екранування = Так, Тип осердя = Феритове,... Група товару: Індуктивності Корпус: 10.50mm x 10.30mm x Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 5.2 µH
Current Rating (Amps): 5.4 A