Produkte > EATON > DR1040-680-R
DR1040-680-R
DR1040-680-R Eaton
dr1040-101-r.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 65.3uH 30% 100KHz Ferrite 1.42A 0.183Ohm DCR T/R
auf Bestellung 723 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 409
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1040-680-R Eaton
Description: FIXED IND 68UH 1.42A 183MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 183mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.65A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 1.42 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1040-680-R DR1040-680-R Hersteller : Eaton dr1040-101-r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 65.3uH 30% 100KHz Ferrite 1.42A 0.183Ohm DCR T/R
auf Bestellung 723 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 156
DR1040-680-R DR1040-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 1.42A 183MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 183mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.65A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 1.42 A
auf Bestellung 449 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 1.42 A
Produkt ist nicht verfügbar
DR1040-680-R DR1040-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1040-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 68uH 1.65A 152mOhms