Produkte > EATON > DR1050-100-R
DR1050-100-R
DR1050-100-R Eaton
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 10.1uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 0.023Ohm DCR T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-100-R Eaton
Description: FIXED IND 10UH 4.8A 22.5MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 22.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.58A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 4.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-100-R DR1050-100-R Hersteller : Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 10.1uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 0.023Ohm DCR T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
auf Bestellung 239 Stücke:
Mindestbestellmenge: 214
DR1050-100-R DR1050-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 4.8A 22.5MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 22.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.58A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 4.8 A
auf Bestellung 500 Stücke:
auf Bestellung 239 Stücke:
Mindestbestellmenge: 156
DR1050-100-R DR1050-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 10uH 4.58A 18mOhms
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 4.8 A
auf Bestellung 697 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
DR1050-100-R DR1050-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Fixed Inductors 10uH 4.58A 18mOhms