Produkte > EATON > DR1050-101-R
DR1050-101-R
DR1050-101-R Eaton
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 97.5uH 30% 100KHz Ferrite 1.52A 0.205Ohm DCR T/R
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-101-R Eaton
Description: FIXED IND 100UH 1.52A 205 MOHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 205mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.45A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 1.52 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-101-R DR1050-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 1.52A 205 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 205mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.45A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.52 A
auf Bestellung 26850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
DR1050-101-R DR1050-101-R Hersteller : Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 97.5uH 30% 100KHz Ferrite 1.52A 0.205Ohm DCR T/R
auf Bestellung 188 Stücke:
Mindestbestellmenge: 152
auf Bestellung 188 Stücke:
Mindestbestellmenge: 149
DR1050-101-R DR1050-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 100uH 1.45A 164mOhms
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.52 A
Mindestbestellmenge: 16
auf Bestellung 114 Stücke:
Mindestbestellmenge: 114
DR1050-101-R DR1050-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Fixed Inductors 100uH 1.45A 164mOhms
Mindestbestellmenge: 2
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar