Produkte > EATON ELECTRONICS > DR1050-102-R
DR1050-102-R
DR1050-102-R EATON ELECTRONICS
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1mH; Ioper: 430mA; R: 1528mΩ; ±30%; Isat: 480mA
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 1mH
Operating current: 0.43A
Resistance: 1528mΩ
Tolerance: ±30%
Body dimensions: 10.3x10.5x5mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 480mA
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 99
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-102-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 1MH 430MA 1.95 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.95Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 480mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 430 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-102-R DR1050-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 430MA 1.95 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.95Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 480mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 430 mA
auf Bestellung 476 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
DR1050-102-R DR1050-102-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr1050_shielded_power_inductors_data_sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 1000uH 0.48A 1530mOhms
auf Bestellung 895 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1050-102-R DR1050-102-R Hersteller : Eaton skupage.dr1050102r.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 1000uH 30% 100KHz Ferrite 0.43A 1.95Ohm DCR T/R
auf Bestellung 440 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
DR1050-102-R DR1050-102-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Fixed Inductors 1000uH 0.48A 1530mOhms
auf Bestellung 477 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 257 Stücke:
auf Bestellung 257 Stücke:
DR1050-102-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bs-dr1050-102-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - DR1050-102-R - POWER INDUCTORS - SMD 1000UH 0.48A
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 62550 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 430 mA