DR1050-221-R
DR1050-221-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 1A 472 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 472mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 980mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-221-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220UH 1A 472 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 472mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 980mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-221-R DR1050-221-R Hersteller : Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 222uH 30% 100KHz Ferrite 1A 0.472Ohm DCR T/R
auf Bestellung 167 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 156
DR1050-221-R DR1050-221-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.98A 377mOhms
auf Bestellung 996 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DR1050-221-R DR1050-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 1A 472 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 2195 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
DR1050-221-R DR1050-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.98A 377mOhms
Mindestbestellmenge: 2
DR1050-221-R DR1050-221-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr1050_shielded_power_inductors_data_sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 220uH 0.98A 377mOhms
auf Bestellung 990 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
auf Bestellung 167 Stücke: