DR1050-331-R
DR1050-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 830MA 693 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 693mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 800mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 830 mA
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 830MA 693 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 693mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 800mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 330 µH, Current Rating (Amps): 830 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-331-R DR1050-331-R Hersteller : Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 321uH 30% 100KHz Ferrite 0.83A 0.693Ohm DCR T/R
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 156
DR1050-331-R DR1050-331-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.8A 554mOhms
auf Bestellung 576 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DR1050-331-R DR1050-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 330UH 830MA 693 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 830 mA
auf Bestellung 5322 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
DR1050-331-R DR1050-331-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr1050_shielded_power_inductors_data_sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.8A 554mOhms
auf Bestellung 629 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
DR1050-331-R DR1050-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM-4139_DR1050-474023.pdf Fixed Inductors 330uH 0.8A 554mOhms
auf Bestellung 236 Stücke:
auf Bestellung 165 Stücke: