Produkte > EATON ELECTRONICS > DR1050-470-R
DR1050-470-R
DR1050-470-R Eaton Electronics
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 47uH 2.1A 89mOhms
auf Bestellung 4501 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-470-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 47UH 2.06A 111 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 111mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 2.06 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-470-R DR1050-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47UH 2.06A 111 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 111mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 2.06 A
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
DR1050-470-R DR1050-470-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr1050_shielded_power_inductors_data_sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 47uH 2.1A 89mOhms
auf Bestellung 635 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1050-470-R DR1050-470-R Hersteller : Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 47.1uH 30% 100KHz Ferrite 2.06A 0.111Ohm DCR T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
DR1050-470-R DR1050-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 47uH 2.1A 89mOhms
auf Bestellung 668 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR1050-470-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bs-dr1050-470-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - DR1050-470-R - POWER INDUCTORS - SMD 47UH 2.1A 89
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 68000 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 2.06 A