DR1050-471-R
DR1050-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 640MA 1.069 OHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.069Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 620mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 640 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 640MA 1.069 OHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.069Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 620mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 640 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-471-R DR1050-471-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 470uH 0.62A 855mOhms
auf Bestellung 717 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
DR1050-471-R DR1050-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470UH 640MA 1.069 OHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 640 mA
auf Bestellung 608 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
DR1050-471-R DR1050-471-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 470uH 0.62A 855mOhms