Produkte > EATON > DR1050-8R2-R
DR1050-8R2-R
DR1050-8R2-R Eaton
eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 8.09uH 30% 100KHz Ferrite 5.24A 0.019Ohm DCR T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR1050-8R2-R Eaton
Description: FIXED IND 8.2UH 5.24A 19MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 19mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 5.24 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR1050-8R2-R DR1050-8R2-R Hersteller : Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 8.09uH 30% 100KHz Ferrite 5.24A 0.019Ohm DCR T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
DR1050-8R2-R DR1050-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 5.24A 19MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 19mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 5.24 A
auf Bestellung 1500 Stücke:
DR1050-8R2-R DR1050-8R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 8.2uH 5A 15mOhms
auf Bestellung 2699 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 5.24 A
Mindestbestellmenge: 12
DR1050-8R2-R DR1050-8R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr1050-shielded-power-inductors-data-sheet-1608442.pdf Power Inductors - SMD 8.2uH 5A 15mOhms
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 50 Stücke:
auf Bestellung 50 Stücke:
DR1050-8R2-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008259591-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - DR1050-8R2-R - 8.2 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND