Produkte > EATON > DR124-221-R
DR124-221-R
DR124-221-R Eaton
bus_elx_ds_pm-4141_dr124.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 216uH/220uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.6696Ohm DCR T/R
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 316
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR124-221-R Eaton
Description: FIXED IND 220UH 1A 669.6MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 669.6mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.15A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR124-221-R DR124-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 1A 669.6MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 669.6mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.15A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 3750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
DR124-221-R DR124-221-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr124_shielded_drum_core_power_inductors_dat-1608670.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.15A 558mOhms
auf Bestellung 1311 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR124-221-R DR124-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr124_shielded_drum_core_power_inductors_dat-1608670.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.15A 558mOhms
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1 A
Mindestbestellmenge: 9
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
DR124-221-R DR124-221-R Hersteller : Eaton bus_elx_ds_pm-4141_dr124.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 216uH/220uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.6696Ohm DCR T/R