Produkte > EATON ELECTRONICS > DR124-330-R
DR124-330-R
DR124-330-R EATON ELECTRONICS
eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 33uH; Ioper: 2.6A; R: 80.83mΩ; ±20%; Isat: 3.12A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 33µH
Operating current: 2.6A
Resistance: 80.83mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x4.5mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 3.12A
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 85
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR124-330-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 33UH 2.6A 97 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 97mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.12A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 2.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR124-330-R DR124-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 2.6A 97 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 97mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.12A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
DR124-330-R DR124-330-R Hersteller : Eaton bus_elx_ds_pm-4141_dr124.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 31.2uH/33uH 20% 100KHz Ferrite 2.6A 0.097Ohm DCR T/R
auf Bestellung 611 Stücke:
Mindestbestellmenge: 116
DR124-330-R DR124-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr124_shielded_drum_core_power_inductors_dat-1608670.pdf Power Inductors - SMD 33uH 3.12A 81mOhms
auf Bestellung 430 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
auf Bestellung 1503 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 684 Stücke: