DR124-470-R
DR124-470-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 2.2A 149.6MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 149.6mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.63A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR124-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 2.2A 149.6MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 149.6mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.63A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR124-470-R DR124-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47UH 2.2A 149.6MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
DR124-470-R DR124-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr124_shielded_drum_core_power_inductors_dat-1608670.pdf Power Inductors - SMD 47uH 2.63A 125mOhms
auf Bestellung 781 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR124-470-R DR124-470-R Hersteller : Eaton bus_elx_ds_pm-4141_dr124.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 44uH/47uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.1496Ohm DCR T/R
auf Bestellung 4 Stücke: