DR124-560-R
DR124-560-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56UH 2A 173.2 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 173.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.35A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 2 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR124-560-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56UH 2A 173.2 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 173.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.35A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 2 A.
Weitere Produktangebote DR124-560-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR124-560-R DR124-560-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 56uH 2.35A 144mOhms