DR124-821-R
DR124-821-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 530MA 2.351 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.351Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 620mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 530 mA
auf Bestellung 748 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR124-821-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 530MA 2.351 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.351Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 620mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 820 µH, Current Rating (Amps): 530 mA.
Weitere Produktangebote DR124-821-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR124-821-R DR124-821-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr124-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 820UH 530MA 2.351 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 530 mA
Produkt ist nicht verfügbar
DR124-821-R DR124-821-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_dr124_shielded_drum_core_power_inductors_dat-1608670.pdf Power Inductors - SMD 820uH 0.62A 2109mOhms