Produkte > EATON > DR125-101-R
DR125-101-R
DR125-101-R Eaton
efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 102.7uH/100uH 20% 100KHz Ferrite 1.78A 0.17Ohm DCR T/R
auf Bestellung 4800 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-101-R Eaton
Description: FIXED IND 100UH 1.78A 170 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 170mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 1.78 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR125-101-R DR125-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 1.78A 170 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.78 A
auf Bestellung 4800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
DR125-101-R DR125-101-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 102.7uH/100uH 20% 100KHz Ferrite 1.78A 0.17Ohm DCR T/R
auf Bestellung 466 Stücke:
Mindestbestellmenge: 122
auf Bestellung 466 Stücke:
Mindestbestellmenge: 120
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 170mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.78 A
Mindestbestellmenge: 15
DR125-101-R DR125-101-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 100uH 2.2A 0.17ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR125-101-R DR125-101-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 100uH 2.2A 0.17ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR125-101-R DR125-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 100uH 2.2A 0.17ohms
auf Bestellung 875 Stücke: