Produkte > EATON ELECTRONICS > DR125-220-R
DR125-220-R
DR125-220-R EATON ELECTRONICS
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 22uH; Ioper: 3.7A; R: 39.6mΩ; ±20%; DR; -40÷125°C
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 22µH
Operating current: 3.7A
Resistance: 39.6mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Saturation current: 4.71A
Manufacturer series: DR
Operating temperature: -40...125°C
auf Bestellung 228 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-220-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 22UH 3.7A 39.6MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 39.6mOhm, Current - Saturation (Isat): 4.71A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 3.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR125-220-R DR125-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 3.7A 39.6MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 39.6mOhm
Current - Saturation (Isat): 4.71A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 3.7 A
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
DR125-220-R DR125-220-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 22.36uH/22uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A 0.0396Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1064 Stücke:
Mindestbestellmenge: 120
Mindestbestellmenge: 120
DR125-220-R DR125-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 22uH 4.7A 0.0396ohms
Mindestbestellmenge: 3
DR125-220-R DR125-220-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 22uH 4.7A 0.0396ohms
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 39.6mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 3.7 A
Mindestbestellmenge: 11
DR125-220-R DR125-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 22uH 4.7A 0.0396ohms
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 69