Produkte > EATON ELECTRONICS > DR125-221-R
DR125-221-R
DR125-221-R Eaton Electronics
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 220uH 1.5A 0.384ohms
auf Bestellung 2711 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-221-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 220UH 1.19A 384MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 384mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.51A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 220 µH, Current Rating (Amps): 1.19 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR125-221-R DR125-221-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.5A 0.384ohms
auf Bestellung 2394 Stücke:
Lieferzeit 143-147 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DR125-221-R DR125-221-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220UH 1.19A 384MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 384mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.51A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.19 A
auf Bestellung 97 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
DR125-221-R DR125-221-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 220uH 1.5A 0.384ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR125-221-R DR125-221-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 216.8uH/220uH 20% 100KHz Ferrite 1.19A 0.384Ohm DCR T/R
Mindestbestellmenge: 69
Description: Inductor: wire; SMD; 220uH; Ioper: 1.19A; R: 384mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 0.22mH
Operating current: 1.19A
Resistance: 0.384Ω
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: DR
Operating temperature: -40...125°C
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Saturation current: 1.51A
auf Bestellung 10 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 384mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 220 µH
Current Rating (Amps): 1.19 A