DR125-472-R
DR125-472-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.72MH 268MA 7.53 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 7.53Ohm
Current - Saturation (Isat): 320mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.72 mH
Current Rating (Amps): 268 mA
auf Bestellung 600 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-472-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.72MH 268MA 7.53 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 7.53Ohm, Current - Saturation (Isat): 320mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.72 mH, Current Rating (Amps): 268 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1591 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR125-472-R DR125-472-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.72MH 268MA 7.53 OHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 7.53Ohm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.72 mH
Current Rating (Amps): 268 mA
auf Bestellung 892 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
auf Bestellung 1635 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR125-472-R DR125-472-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 4720uH/4700uH 20% 100KHz Ferrite 0.268A 7.53Ohm DCR T/R