DR125-4R7-R
DR125-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 7.18A 10.5 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 10.5mOhm
Current - Saturation (Isat): 9.71A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 7.18 A
auf Bestellung 3600 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 7.18A 10.5 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 10.5mOhm, Current - Saturation (Isat): 9.71A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 7.18 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 7.18A; R: 10.5mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 4.7µH
Operating current: 7.18A
Resistance: 10.5mΩ
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: DR
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 9.71A
auf Bestellung 770 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 82
DR125-4R7-R DR125-4R7-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 5.274uH/4.7uH 20% 100KHz Ferrite 7.18A 0.0105Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 600
auf Bestellung 663 Stücke:
Mindestbestellmenge: 120
auf Bestellung 663 Stücke:
Mindestbestellmenge: 111
DR125-4R7-R DR125-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 7.18A 10.5 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 10.5mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 7.18 A
Mindestbestellmenge: 13
DR125-4R7-R DR125-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 9.7A 0.0105ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR125-4R7-R DR125-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 9.7A 0.0105ohms