DR125-680-R
DR125-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 2.22A 101 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 101mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 2.22 A
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 2.22A 101 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 101mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 2.22 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 68uH; Ioper: 2.22A; R: 101mΩ; ±20%; DR; Isat: 2.7A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 68µH
Operating current: 2.22A
Resistance: 101mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 2.7A
Manufacturer series: DR
auf Bestellung 431 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
DR125-680-R DR125-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 2.22A 101 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 101mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 2.22 A
auf Bestellung 1567 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
DR125-680-R DR125-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 68uH 2.7A 0.101ohms
Mindestbestellmenge: 3
DR125-680-R DR125-680-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 68uH 2.7A 0.101ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR125-680-R DR125-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 68uH 2.7A 0.101ohms
Mindestbestellmenge: 2
DR125-680-R DR125-680-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 67.91uH/68uH 20% 100KHz Ferrite 2.22A 0.101Ohm DCR T/R
Mindestbestellmenge: 70
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar