Produkte > EATON > DR125-6R8-R
DR125-6R8-R
DR125-6R8-R Eaton
efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 6.588uH/6.8uH 20% 100KHz Ferrite 6.64A 0.0123Ohm DCR T/R
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR125-6R8-R Eaton
Description: FIXED IND 6.8UH 6.64A 12.3 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 12.3mOhm, Current - Saturation (Isat): 8.68A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 6.64 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR125-6R8-R DR125-6R8-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 6.588uH/6.8uH 20% 100KHz Ferrite 6.64A 0.0123Ohm DCR T/R
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Description: Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 6.64A; R: 12.3mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 6.8µH
Operating current: 6.64A
Resistance: 12.3mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 8.68A
Manufacturer series: DR
auf Bestellung 598 Stücke:
Mindestbestellmenge: 84
auf Bestellung 464 Stücke:
Mindestbestellmenge: 464
DR125-6R8-R DR125-6R8-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 8.68A 0.0123ohms
auf Bestellung 319 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
DR125-6R8-R DR125-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 8.68A 0.0123ohms
auf Bestellung 1202 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 70
DR125-6R8-R DR125-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 6.64A 12.3 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 12.3mOhm
Current - Saturation (Isat): 8.68A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 6.64 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 12.3mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 6.64 A